Bezdotykový alkohol tester, rýchla kontrola alkoholu v dychu osoby

Ponúkame Vám náš ďalší výrobok bezdotykový alkohol tester na kontrolu alkoholu v dychu osoby. Rýchla, presná kontrola vstupujúcich  osôb do objektov, ktorou jednoducho zabezpečíte bezpečnosť na pracovisku. Spolupráca s riadením prístupu.

Zariadenie je vhodné na inštaláciu ako súčasť vstupných turniketov alebo ako samostatný tester alkoholu. Výhodou je spolupráca s riadením prístupu, turniketovým systémom.

Spoľahlivé testovacie zariadenie, integrácia s prístupovým systémom,

hygienické opatrenia, jednoduchá obsluha,

Vám zaistia vyššiu bezpečnosť na pracovisku.

Alkohol tester môže pracovať v režime náhodného výberu, kde pri prechode cez vstup kontrolovaný prístupovým systémom, ak je osoba vybraná na kontrolu, sa turniket zablokuje  a vybraná osoba musí absolvovať kontrolný test na prítomnosť alkoholu v dychu, ktorý po vyhodnotení osobu vpustí ak bol test negatívny alebo zablokuje a spustí výstražnú signalizáciu pri pozitívnom teste.

Naše prezentačné video: https://www.youtube.com/watch?v=ZNMD_EWGq4A

Ak sa nepoužije náhodný výber, tak systém bude pracovať tak, že skontroluje každú osobu, ktorá prechádza cez turniket.

Ak nie je na vstupe použitý turniketový systém, môže byť kontrola vykonávaná pod dohľadom pracovníka na vstupe do objektu. Ten môže vyberať osoby podľa vlastného uváženia alebo pomocou elektronického náhodného výberu.

Samotné vykonanie kontroly

Pre správne a bezpečné vykonanie testu počkajte dokiaľ prebehne čistenie snímača a kalibrácia, až kým sa objaví nápis  <BLOW> a rozbliká sa zelená LED dióda.

Prístoj ponúka možnosť vykonať vydýchnutie vzduchu pomocou ekologickej slamky na pitie. Osoba by mala fúkať vzduch cez slamku smerom k miestu otvoru pre vydychovaný vzduch, po dobu 2 až 3 sekúnd. Odporúčaná vzdialenosť osoby od otvoru alkoholtestera pre vydychovaný vzduch je 50 mm.

V prípade, ak nie je detekovaný alkohol v dychu osoby, zobrazí sa na displeji nápis „OK GO“. Vyhovujúci výsledok pri nameranej hodnote osobe povoľuje vstup. Ak je alkoltester nainštalovaný napr. na riadiaci systém, turniket sa následne odblokuje a umožní danej osobe vstúpiť do objektu.

V prípade, ak je detekovaný alkohol v dychu osoby,  zobrazí sa na displeji nápis „DRUNK“. Prístroj automaticky spustí výstražnú signalizáciu. Nevyhovujúci výsledok „DRUNK“ nepovoľuje vstup danej osobe. Ak je alkoltester nainštalovaný napr. na riadiaci systém, turniket sa otočí spätným smerom aby osoba opustila vstupné priestory.

Jednoduchá obsluha, údržba prístroja

Na  čistenie prístroja sa môžu používať bežné nealkoholické a neabrazívne výrobky. Aby sa zabezpečila správna funkčnosť prístroja, nemali by sa do „otvoru fúkania“ filtrovať žiadne zvyšky čističa. Pre správne výsledky merania sa odporúča zariadenie kalibrovať raz za rok.

Široké možnosti použitia

Alkohol tester odporúčame použiť všade tam, kde potrebujete zabezpečiť náhodné, pravidelné testovanie alkoholu v dychu vstupujúcich osôb. Či už sa jedná o osoby vstupujúce do objektu, administratívnych podnikov, zamestnancov, pracovníkov vstupujúcich na pracovisko, rizikové oddelenia, staveniská, profesionálnych vodičov. Vhodné pre administratívne budovy, továrne, priemyselné a výrobné oblasti, stavebný priemysel, dopravné spoločnosti, atď.

MOREZ GROUP a.s., Novozámocká 89, 949 05 Nitra

tel.: +421 37 655 74 11

email: morez@morez.sk

web: www.morez.sk, facebook, youtube kanál MOREZ GROUP

 

Posted in Turnikety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.