Čo je to vlastne turniket?

Stručný popis turniketu

Turniket je zariadenie, ktoré funguje ako brána cez ktorú môže v danej chvíli prejsť len jedna osoba. Zabezpečuje prechod osôb jednosmerne alebo obojsmerne.

Ovládanie turniketu je prostredníctvom kontrolného prístupového systému, ovládania na diaľku alebo v príp. únikovej cesty z EPS (EPS- elektronická požiarna signalizácia). Inštalácia na miestach zo zvýšeným počtom zhromažďovaných osôb musí obsahovať aj tzv. „Antipanik“ funkciu, ktorá umožňuje uvoľnenie ramien turniketu či bránky do voľne otáčavej polohy, prípadne sklopenia ramien turniketu. Využitie napr. v prípade vypuknutia požiaru, aby bol prechod cez turniket plynulý a nedošlo k ušliapaniu či zraneniu osôb a osoby mohli tak čo najskôr opustiť nebezpečný priestor.

Turnikety a príslušenstvo

Turnikety sú vyrobené z pozinkovanej ocele bez alebo s náterom RAL, celonerezové, konštrukčne odolné voči náporu osôb, vandalizmu, tie externé aj voči vonkajším poveternostným podmienkam. K turniketom je možné dodať rôzne príslušenstvá ako napr. informačné LED panely so smerovými ikonami, vnútorné osvetlenie, tlačidlové panely pre diaľkové ovládanie, kamerové, prístupové, dochádzkové systémy (čítacie zariadenia čipových kariet, biometrické panely, počítadlá), atď.

Typy turniketov

Ponúkame rôzne typy turniketov od nízkych, poloosobových- do pása postavy človeka (ako sú napr. tripod tyčkové, rotorové, s krídlami), cez celoosobové- na celú výšku postavy človeka, až po turniketové kontajnery. Od interiérových až po exteriérové, od elegantného dizajnu, cez mrazu odolné (ktorým tiež nechýba elegancia) až po konštrukčne robustné turnikety. Vysoká technická úroveň, najnovšie technológie zaručujú dlhodobú a spoľahlivú prevádzku.

Posted in Turnikety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.