Bezkontaktné meranie telesnej teploty osôb, alarm pri zvýšenej teplote, bez potreby obsluhy

V danom článku sme Vám zhrnuli pár informácii ohľadom digitálneho infračerveného termometra, ktorý pomáha bezkontaktne zmerať telesnú teplotu osôb.

Digitálny infračervený termometer

Termometer Vám pomôže včas odhaliť osoby so zvýšenou teplotou, horúčkou, ktorá býva príznakom rôznych vírusových alebo bakteriálnych chorôb. Zamedzením vstupu takejto osoby napr. do podniku, sa zabráni šíreniu nákazy medzi zamestnancami, zvyšovaniu chorobnosti na pracovisku.

Tu si môžete pozrieť prezentačné video https://www.youtube.com/watch?v=ha1pEn_c-do

Infračervený senzor, displej s nameranou teplotou, alarm pri zvýšenej teplote, možnosť prenosu nameraných teplôt na mobil, tablet, nízka spotreba energie a v neposlednom rade bezobslužnosť, sú výhodami termometra oproti digitálnemu infračervenému teplomeru. Hlavnou výhodou termometra je v prvom rade to, že funguje bez potreby obsluhy. To znamená, že nepotrebujete mať osobu, ktorá musí dané zariadenie držať v ruke, aby mohla zmerať teplotu inej osobe.

Termometer si jednoducho namontujete na stenu, konzolu na stôl (recepcia, vrátnica), podlahovú konzolu (možnosť presunu, nastavenia výšky), hmotnosť 350 g.

K samotnému zmeraniu teploty dôjde tak, že sa osoba postaví tvárou pred termometer vo vzdialenosti 5 cm ~ 10 cm, aby infračervený senzor zmeral teplotu na čele. Rýchlosť merania je do 0,5 sek. Následne sa na displeji zobrazí hodnota s nameranou teplotou konkrétnej osoby. Systém zaručuje vysokú presnosť merania ± 0,2°C. Pri zvýšenej nameranej teplote sa automaticky spustí zvukový alarm s blikajúcim červeným svetlom. Jednoduchým stiahnutím aplikácie môžete na mobile, tablete vzdialene sledovať aktuálne namerané telesné teploty osôb, denné, týždenné záznamy, grafy (bluetooth).

Teplota okolitého prostredia by mala byť v rozmedzí 10 ~ 40°C. Nabíjanie je cez USB kábel alebo baterky. Termometer je efektívnou náhradou digitálnych infračervených teplomerov.

Infračervený senzor, alarm pri zvýšenej telesnej teplote,

vzdialené prezeranie záznamov, bez potreby obsluhy…

Termometer Vám pomôže včas odhaliť osoby s horúčkou,

zabrániť šíreniu nákazy, zvyšovaniu chorobnosti, napr. na pracovisku, školách, atď.

 

Možnosti využitia termometra

Priemyselný park, výrobný závod, administratívny podnik, stavenisko, kultúrno-spoločenské, športové podujatia, atď. Všade tam, kde potrebujete zabezpečiť meranie telesnej teploty vstupujúcich osôb, príp. opätovne zmerať teplotu osôb nachádzajúcich sa v objekte.

Termometer je možné využiť aj v kombinácii s termokamerou, ktorá sa umiestni pri vstupe do objektu, na bezkontaktné zmeranie teploty vstupujúcich osôb (rozpoznanie tváre, biometriu, kontrolu dochádzky). Pričom termometer sa umiestni v rámci podniku, v kancelárskych priestoroch, vo výrobných halách, jedálni, pre opätovné zmeranie teploty.

Ďalším vhodným využitím termometra sú školské zariadenia, materské škôlky, školy, školiace strediská (prednášky, konferencie), športové centrá, fitness centrá, nemocnice, zdravotné zariadenia, kúpeľné zariadenia, domovy dôchodcov, sociálnych služieb, nákupné centrá, atď.

Uvedomujeme si, že každý objekt je iný a preto ponúkame mnoho možností a variabilných riešení s prihliadnutím na individuálne potreby každého zákazníka.

 

         

Posted in Meranie teploty osôb and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.