Infračervený termometer na bezdotykové meranie telesnej teploty, bez potreby obsluhy

V danom článku by sme Vám chceli predstaviť novinku v oblasti merania teploty osôb. Jedná sa o digitálny infračervený termometer vyvinutý na bezdotykové meranie telesnej teploty osôb, bez potreby obsluhy.
Termometer je lacnejšou verziou kontroly teploty osôb v porovnaní s termokamery. Vhodný pre spoločnosti, ktoré nevyžadujú prístupový systém-biometriu, rozpoznanie tváre, kontrolu vstupu, dochádzky pomocou termokamier.

Termometer a výhody

Výhodou oproti digitálnemu infračervenému teplomeru je v prvom rade to, že termometer je bezobslužný. To znamená, že nepotrebujete mať osobu, ktorá musí dané zariadenie držať v ruke aby mohla zmerať telesnú teplotu inej osobe. Termometer s hmotnosťou 350 g, si jednoducho namontujete na stenu, pevnú podložku.
K samotnému zmeraniu teploty dôjde tak, že sa osoba postaví tvárou pred termometer vo vzdialenosti 5 cm ~ 10 cm, aby infračervený senzor zmeral teplotu na čele. Rýchlosť merania je do 1 sek. Následne sa na displeji zobrazí hodnota s nameranou teplotou konkrétnej osoby. Systém zaručuje vysokú presnosť merania ± 0,2°C. Pri zvýšenej nameranej teplote sa automaticky spustí zvukový alarm s blikajúcim červeným svetlom, na upozornenie abnormálnej teploty. Teplota okolitého prostredia by mala byť v rozmedzí
10 ~ 40°C. Nabíjanie je cez USB kábel alebo baterky. Termometer je efektívnou náhradou digitálnych infračervených teplomerov.

Možnosti využitia termometra

Termometer je možné využiť okrem zamedzenia šírenia koronavírusu aj pri iných vírusových alebo bakteriálnych chorobách, u ktorých je predpokladaným príznakom zvýšená telesná teplota, horúčka. Včasné odhalenie osoby so zvýšenou teplotou, následné zamedzenie vstupu napr. do podniku, zabráni šíreniu nákazy medzi zamestnancami, čím sa zamedzí zvyšovaniu chorobnosti na pracovisku.
Pre administratívne podniky, rôzne pobočky, kancelárske priestory, závodné jedálne, atď.
Termometer je možné využiť v kombinácii s termokamerou, ktorá sa umiestni pri vstupe do objektu, priemyselného parku, kde slúži na bezkontaktné zmeranie teploty, rozpoznávanie tváre, biometriu, kontrolu dochádzky vstupujúcich osôb. Pričom termometer sa umiestni v rámci podniku, v kancelárskych priestoroch, vo výrobných halách, jedálni, pre opätovné zmeranie teploty.
Ďalším vhodným využitím sú školské zariadenia, materské škôlky, školy, školiace strediská (prednášky, konferencie), nemocnice, zdravotné, kúpeľné zariadenia, domovy dôchodcov, sociálnych služieb, športové centrá, fitness centrá, zábavné atrakcie, nákupné centrá, atď. Všade tam, kde sa nevyžaduje rozpoznávanie tvár vstupujúcich osôb, kontrola dochádzky, ale len bezkontaktné zmeranie telesnej teploty.

Uvedomujeme si, že každý objekt je iný a preto ponúkame mnoho možností a variabilných riešení s prihliadnutím na individuálne potreby každého zákazníka.

 

Posted in Turnikety and tagged , , , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.