Termokamera alebo efektívne preventívne opatrenie nielen pre koronavírus

Vzhľadom k vzniknutej situácii, týkajúcej sa nového koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19,  Vám prinášame pár dôležitých informácii ohľadom inteligentných zariadení- termokamier, vyvinutých na okamžité rozpoznanie zvýšenej teploty u osôb. Vďaka danej vlastnosti pomáhajú termokamery v dnešných časoch pandémie, spomaľovať šírenie nákazy, zvyšovať bezpečnosť a zdravie verejnosti.

Termokamera

Termokamera slúži na vizuálne a tepelné snímanie tváre v reálnom čase. Dokáže zachytiť a rozpoznávať ľudské tváre a následne bezkontaktne zmerať telesnú teplotu. Algoritmus založený na umelej inteligencii, rekalibrácia s pomocou „Black body“, ktoré je súčasťou systému, zaručujú vysokú presnosť merania ±0,3 °C aj u osôb s maskou, rúškom či okuliarmi, čím sa minimalizuje šírenie nákazy. Hodnota nameranej teploty sa okamžite zobrazí na čelách snímaných osôb.

Rozpoznanie zvýšenej teploty, horúčky

Ihneď ako systém zaznamená osobu, ktorá má zvýšenú teplotu, príp. horúčku, sám spustí alarm na preventívne varovanie pred vstupom takejto osoby do objektu. Personál obsluhujúci zariadenie, tak nemôže danú osobu prehliadnuť. Systém dokáže zmerať teplotu do 1 sek. Teplota okolia, náhodné tepelné zdroje nevplývajú na presnosť merania (napr. zapaľovače, cigarety).

Biometrický prístupový systém

Analýza obrazu a vyhodnotenie skríningu v reálnom čase. Režim snímania osôb je možné nastaviť od 1 až po viac osôb naraz. Vysokovýkonný integrovaný procesor, ktorý do jedného integruje získavanie snímok, detekciu tváre, sledovanie tváre, porovnávanie rozpoznávania tváre a hodnotenie živého tela. Okrem spomínaných funkcií poskytujú tieto zariadenia aj možnosť prihlásenia sa do systému na základe prihlasovacích údajov, White list, Black list. K personálnym údajom sa následne pridávajú hodnoty jednotlivých meraní telesnej teploty. Možnosť denných, mesačných štatistík z jednotlivých meraní, prenos dát.

Preventívne opatrenie

Dané termokamery možno použiť ako preventívne opatrenie na súčasný koronavírus, ale aj v rámci zamedzenia šírenia iných vírusových alebo  bakteriálnych chorôb, u ktorých je predpokladaným príznakom zvýšená telesná teplota, horúčka.

Možnosti využitia

Termokamery majú široké uplatnenie v objektoch, areáloch, ako sú nemocnice, autobusové, železničné stanice, letiská, hraničné prechody, vládne inštitúcie, hotely, obchodné centrá, supermarkety, školské zariadenia, konferencie, výstaviská, administratívne a výrobné podniky, závody, priemyselné parky, staveniská, atď..

Veríme, že dané zariadenia pomôžu predchádzať šíreniu nákazy.

kolektív MOREZ GROUP a.s.

Posted in Termokamery and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.